10 Ekim 2013 Perşembe

SİPARİŞ BİLGİLERİ VE MERAK EDİLENLER...

Size biraz da kendimden, yaptığım işten, takılardan ve en çok gelen sorulardan bahsetmek istiyorum;

   Profilimde de yazdığım gibi İstanbul'da ikamet eden  ben evli ve çocuksuz olup aynı zamanda özel bir şirkette ( ne yazık ki vardiyalı ) çalışmaktayım. İş saatlerim her hafta değiştiği için kimi günler erken çıksam da genellike işten çıkışım akşam 20:00 olabiliyor. bir de buna İstanbul trafiğini eklersek eve gidişimi siz düşünün. :)  Ayrıca iş yerimde cep telefonu yasak olduğu için gün içinde gelen aramalara cevap veremeyebiliyorum. Ancak msj ya da whatsapp olarak yazarsanız veya mail atarsanız o zaman hemen cevap vermeye çalışıyorum. 
Takı işini ilk önce sadece kendim için yapmaya başlamıştım. İlerleyen zamanda arkadaş çevremden ve onların çevresinden de talepler gelmeye başlayınca artık dışarıya da takı hazırlamaya başlar oldum. Ve böylece blog ve instagram sayfam kurulmuş oldu...

Bana en çok sorduğunuz sorulara gelirsek;

Ürünün içine istediğiniz her türlü fotoğrafı kullanabilirim. Yeter ki fotoğraflar aydınlık, çözünürlüğü yüksek ve metalin içine sığabilecek formatta olsun...

Ürünlerin fiyatları kullanılan metallere göre değişebiliyor. Bazı ürünlerde kullandığım metalleri bir daha bulamayabiliyorum ne yazık ki bu da tabi ürünün fiyatını etkileyebiliyor...

Kolyelerin boylarını normalde göğüs hizasında yapıyorum. ama isterseniz daha kısa veya uzun da yapabilirim tabi ki...
Yüzük metalleri alttan sıkmalı olduğu için her parmağa göre ayarlanabiliyor. 

Bilekliklerde kullanılan metalin kahve ton da olanı yaklaşık 1TL. , metal olanı ise 50 kuruş büyüklüğündedir... bilekliğin ipini istediğiniz renkle örebilirim...

  Kullanmış olduğum metaller ne yazık ki gümüş değil. Bu sebeple size asla kararma yapmayacaktır diyemem. Benim bu güne kadar kullandıklarımın hiçbiri kararma yapmadı. tabi uzun zamanda ne olur bilemem.

  Üzerlerinde ki reçine sonunda bir cam olmadığı için yıllar sonra belki sararma yapabilir. Bu konuda çok uzun yıllara yayılan bir tecrübem olmadığı için henüz böyle bir şey de yaşamadım.

Ne kadar zamanda hazır olur? 
Elimde hazır bulunan bir ürün ise ilk fırsatta kargoya verebilirim. fakat hazır değil ise photoshop, baskı ve tamamen kuruma evresi dahil yaklaşık 7 gün sürebiliyor. ( ne yazık ki bazen üründen kaynaklanan aksilikler olabiliyor ve her şeyi baştan yapıyorum...)

Ödemeyi banka havalesi veya eft olarak alabiliyorum kapıda ödeme seçeneği bulunmuyor. Ödemesi yapılmayan hiç bir ürünün hazırlığına başlanmayacaktır.
Kargoyu karşı ödemeli olarak yolluyorum. Anlaşmalı olduğunuz bir firma varsa onunla da yollayabilirim.


Almış olduğunuz ürünlerin üstünde ki reçineyi korumak için yapmanız gerekenler ise; 

 Güneşin altında bırakmayın. örneğin cama asmak veya bahçede bir masa üstünde unutup giderseniz geri döndüğünüzde resminizin renginin değiştiğini görebilirsiniz. (güneşli havalarda takmayın demiyorum dikkat! :)) direk güneşe maruz bırakmaktan bahsediyorum :) sebebi ise reçine güne ışığını resme yansıttığı için resmin rengi bozuluyor.( pembe bir yüzünüz olabilir :)
 Reçinenin üstüne mümkün olduğunca oje sürmemeye çalışın. (şeffaf oje gibi ) çünkü oje reçineyi sarartıp çirkin bir görüntü oluşturuyor. 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar daha sonra gelecek sorulara göre yine eklemelerde bulunabilirim tabi ki :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder